تهران با اخلاق يا بی اخلاق

از بس صبح خروس خوان میزنیم بیرون و تق تق از پله های مترو میریم پایین و تق تق از پله هاش میایم بالا و سرمون رو میندازیم پایین و میریم شرکت و  شب هم خسته و کوفته دوباره مثل صبح میریم تو مترو و بعد  خونه هم که میرسیم  خداروشکر از تلویزون ملی فیض نمیبریم ( به قول  همکارام  میگن،   کانالهای  ملی تون تعطیله )  این تیزر های آموزشی و پرورشی رو هم نمیبینیم ، در نتیجه پیام های اخلاقی را هم  بلد نیستیم ، آهان حتما همینه که  بی ادب هسیتم . 17.gif
ولی امروز بر خلاف روزهای دیگه ،  تو ماشین خوابم نبرد و داشتم در ودیوار اطراف اتوبان را نگاه میکردم که یکهو یه جمله ای جلوی چشمم ظاهر شد و یک شک عظیمی بر من وارد کرد  و آن جمله چیزی نبود جز "تهران – شهر اخلاق" . 13.gif
خدایی من دیگه نمیدونم چی بگم ، والا ما که هیچ وقت یه ریزه اخلاق تو این شهر ندیدیم  ، باید میذاشتن "تهران شهر بی اخلاق " .
ما که بخیل نیستیم ، ایشالا با این کارا یکم مودب شیم ، ایدز که نداریم فقط یکم بی ادب هستیم .

ولی جدا یکم فکر میکنم میبینیم ، مردم چقدر بد اخلاق و کج خلق و خودخواه و بدبین و کم حوصله و ... شده اند .
قصد توهین ندارم ها ، خود منم جزء همین مردم هستم و میدونم بعضی وقتها دست خود ادم نیست ، از بس فشار تو زندگی هست که تاب و تحمل مردم کم شده .
مگه همین مردم نبودند که اخر مردم دوستی و عشق و صفا  و صمیمیت بودند ، حالا چی شد که اخ شدند .

به جای این که فرهنگ اخلاق خوب رو جا بندازند ، علت این رفتار ها و ناهنجاری ها رو بررسی کنند و مهم تر از اون در حل این مشکلات تلاش کنند .

 

 

/ 0 نظر / 21 بازدید